افزایش صادرات ایران به تایلند

اردیبهشت ۷, ۱۳۹۷ | اخبار, اخبار صنعت معدن بازرگانی

ایران­ در سال ۹۶­­بیش از ۶۸۵ میلیون دلار کالا به تایلند صادر کرده که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۵ بیش از ۷۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش عصرایران، ​­­مجتبی موسویان، مدیر کل دفتر آسیا و اقیانوسیه از تایلند به عنوان نهمین شریک صادراتی ایران یاد کرد و گفت: ­بر اساس گزارش رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۶ بیش از ۶۸۵ میلیون دلار کالا ازکشورمان به تایلند صادر شده است که این میزان صادرات­ نسبت به مدت مشابه سال قبل،­ بیش از ۷۸ درصد رشد را نشان می­دهد.

وی افزود: ارزش صادرات برخی کالاها از جمله آهن و فولاد (۱۵۴­ درصد)، محصولات نیمه تمام از آهن یا فولاد (۱۹۸ درصد)، سایر کوسه ها و سگ ماهی ها (۳۴۵ درصد) رشد چشمگیر داشته است.

موسویان گفت: در این راستا و با توجه به ظرفیت های صادراتی کشور و مصرف قابل توجه برخی کالاها در تایلند (همانند مس، پوست مرغ، حبوبات، ماهی) به نظر می‌رسد امکان افزایش صادرات دیگر کالاها و ایجاد سرمایه گذاری مشترک در زمینۀ قطعات خودرو، پرورش ماکیان و طلا و جواهرسازی نیز فراهم باشد.

گفتنی است، صادرات خشکبار و مواد غذایی آماده و نیمه آماده به جهت صادرات مجدد بخصوص به مقصد ژاپن نیز از دیگر مواردیست که قابل بررسی‌های مالی است.

Tags: , ,

Leave a Reply

پیوندها

لینک‌های کاربر

Mintaka Theme Copyright © WPCorner

قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک | ترجمه به فارسی توسط مهدی نعیمی