برای سفر به دبی دلار ببریم بهتر است یا درهم؟

فروردین ۳۰, ۱۳۹۷ | اخبار گردشگری, مقالات

شاید برای همه ما این تصمیم به وجود آمده باشد تا یک سفر خارج از کشور داشته باشیم ، فرهنگ کشور مورد نظرمان را از نزدیک مشاهده کنیم ، تجربه سفر خارج از کشور کسب کنیم و انسان پخته‌تری شویم.

در این شرایط سئوالات متفاوتی برای ما بوجود می‌آید، برای مثال با کدام ایرلاین سفر کنیم؟ با تور سفر کنیم یا خودمان به صورت جداگانه بلیط بخریم و هتل رزرو کنیم؟

اما سئوالی که بدون شک ممکن است برای شما پیش بیاید این باشد ، با چه ارزی به کشور مقصد سفر کنیم؟ آیا ریال ببریم یا دلار؟ یا ارز کشور مقصد را در کشور خودمان تهیه کنیم تا بعد از رسیدن به مقصد دغدغه تبدیل ارز نداشته باشیم؟

در ادامه این مطلب راهنمای تهیه ارز برای کسانی که قصد سفر به دبی دارند تهیه کرده‌ایم، امیدواریم با خواندن این مطلب یکی از سئوالات شما در زمینه سفر به دبی را رفع کرده باشیم.

برای سفر به دبی دلار ببریم یا درهم؟

واحد پول کشور امارات متحده عربی، درهم بوده که شما در حال حاضر هر درهم را با حدود ۱۳۰۰ تومان خریداری می کنید. برای تهیه درهم کافیست تا به صرافی های شهر خودتان مراجعه کنید.

پول رایج در دبی درهم است و اکثر فروشگاه‌ها با واحد درهم مشغول فروش اجناس خود هستند. در کمتر فروشگاهی شاهد فروش کالا با ارز دلار خواهید بود.

برای ایرانیانی که قصد سفر به دبی دارند پیشنهاد می‌کنیم از کشور خودمان درهم تهیه کنند تا بعد از رسیدن به دبی دغدغه تبدیل دلار به درهم نداشته باشند.

اگر دلار ببریم چگونه به درهم تبدیل کنیم؟

عده‌ای بر این باورند که تبدیل دلار به هر ارزی آسانتر از تبدیل ارزهای غیرمعمول است. بر همین اساس تصمیم میگیرند از کشور خودشان دلار تهیه کنند و در مقصد سفر آن را به ارز رایج آن کشور تبدیل کنند.

جای نگرانی نیست، شهر دبی به دلیل توریستی بودنش هر ساله میزبان خیل عظیمی از گردشگران است، به همین دلیل برای رفع مشکل تبدیل ارز، صرافی‌های متعددی در شهر دبی وجود دارد.

زمانی که به فرودگاه رسیدید ، چند صرافی در داخل فرودگاه وجود دارد ، شما می‌توانید در بدو ورود به دبی پول خود را در فرودگاه تبدیل کنید و ادامه سفرتان را با خیالی آسوده بگذارنید.

درهمم تمام شد اما دلار دارم و می‌خواهم به مرکز خرید بروم، چکار کنم؟

گفتیم فروشگاه‌های دبی با ارز درهم اجناس خود را می‌فروشند، اما ممکن است در حین سفر با هزینه‌هایی که انجام داده‌ایم درهم تمام کنیم و فرصت کافی برای رفتن به فرودگاه و تهیه درهم نداشته باشیم. در این مواقع چه کار کنیم؟

باز هم جای نگرانی نیست ، دبی دارای مراکز خرید متعددی است که برای رفاه حال توریست‌ها چندین صرافی در داخل مراکز خرید دبی وجود دارد. با خیالی آسوده می‌توانید به مرکز خرید بروید و دلار خود را در صرافی‌های آنجا تبدیل به درهم کنید.

از جمله اسکانس های رایج امارات می توان به ۵ درهمی ( قهوه ای )، ۱۰ درهمی ( سبز )، ۲۰ درهمی ( آبی )، ۵۰ درهمی ( بنفش )، ۱۰۰ درهمی ( قرمز )، ۲۰۰ درهمی (نارنجی)، ۵۰۰ درهمی (آبی) و ۱۰۰۰ درهمی (قهوه ای ارغوانی) و همچنین سکه های ۱، ۵۰ و ۲۵ فلسی اشاره کرد. هر درهم برابر با ۱۰۰ فلس است.

منبع: بامولند

Tags:

Leave a Reply

پیوندها

لینک‌های کاربر

Mintaka Theme Copyright © WPCorner

قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک | ترجمه به فارسی توسط مهدی نعیمی