تحویل ۱۸هزار قطعه سکه بهار آزادی به مشتریان بانک‌ها از نیمه اردیبشهت ماه

اردیبهشت ۸, ۱۳۹۷ | اخبار, اخبار ارز طلا

به گزارش اقتصادنیوز شنیده‌ها حاکی از آن است که در بازار پیش فروش سکه با سررسید یک ماهه، بیش از ۱ میلیون قطعه سکه بهار آزادی به فروش رسیده است. در حالیکه این رقم برای پیش‌فروش با سررسید سه ماهه معادل ۸۰۰ هزار قطعه می‌باشد.

با توجه به قیمت پیش‌فروش یک ماهه که معادل ۱ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان بود، در مجموع مبلغی معادل با یک هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان نقدینگی بابت پیش‌فروش سکه با سررسید یک ماهه توسط بانک مرکزی جمع شده است. مبلغی که برای هشتصدهزار سکه پیش‌فروش سه ماهه برابر یک هزار و ۲۳۲ میلیارد تومان نقدینگی است.

بنابراین مجموع نقدینگی که برای پیش‌فروش سکه در سررسیدهای یک ماهه و سه ماهه پرداخت شده، چیزی در حدود ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است.

اگر این مبلغ را بر مجموع روزهای سررسید این پیش‌فروش‌ها یعنی بیش از ۳ ماه (یا حدود ۱۰۰ روز) تقسیم کنیم، به‌طور میانگین روزانه حجم ۲۸ میلیارد تومان نقدینگی به سکه‌های طلا تبدیل می‌شود.

از طرف دیگر اگر تعداد ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار سکه پیش فروش شده را بر همین تعداد روز تقسیم کنیم، روزانه ۱۸ هزار قطعه سکه بهار آزادی تنها از درگاه پیش‌فروش سکه با سررسید یک ماهه و سه ماهه به فروش می‌رود.

Tags: ,

Leave a Reply

پیوندها

لینک‌های کاربر

Mintaka Theme Copyright © WPCorner

قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک | ترجمه به فارسی توسط مهدی نعیمی