شنبه , ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
نوسان‌آنلاین

دلار از سطح ۴ هزار و ۲۰۰ تومان عبور خواهد کرد؟

۲ دی ۱۳۹۶

به گزارش تابناک اقتصادی، بازار آزاد ارز در حالی آخرین هفته کاری در فصل پاییز را پشت سر گذاشت که نگاهی به روند قیمت گذاری دلار آمریکا در شش روز کاری هفته، نشان می دهد که نرخ فروش دلار در سه روز ابتدایی تحت تاثیر عرضه سنگین بازار ساز مجبور به عقب نشینی شد و روندی نزولی را در قیمت گذاری به ثبت رساند. ولی در روزهای بعد، اندکی افزایش قیمت را به همراه داشت.

همچنین روز سه‌شنبه جدال خریداران و فروشندگان در بازار بالا گرفت. در این رویارویی، خریداران برنده نیمه اول روز بودند، حال آنکه از اواسط روز فروشندگان با افزایش عرضه در برابر رشد بیشتر قیمت مقاومت کردند.

فعالان بازار ارز عوامل متفاوتی را در رشد قیمت دلار موثر دانستند. به نقل از دنیای اقتصاد، برخی بیشتر به کاهش سمت عرضه تکیه داشتند، حال آنکه گروه دیگری بیشتر به قدرت‌گیری سمت تقاضا اشاره می‌کردند. به گفته یکی از بازیگران ارزی، روز سه‌شنبه صرافی‌های منتخب بازارساز کمی دیرتر از روزهای قبل عرضه ارز را آغاز کردند. افزایشی‌های بازار از این فرصت استفاده کردند و با افزایش خریدها قیمت را بالا آوردند. گروه دیگری نقش دو دسته از معامله‌گران را در رشد قیمت برجسته می‌دانستند: معامله‌گران فردایی و بازیگران فنی. به گفته فعالان، معامله‌گران فردایی سعی داشتند با بالا آوردن قیمت در معاملات نقدی سود خود در معاملات آتی را رقم بزنند.

افزون بر این، از نظر فعالان، بخشی از معامله‌گران فنی اعتقاد داشتند قیمت دلار در ۲روز ابتدایی هفته تنها یک اصلاح قیمتی را تجربه کرد و پس از آن بازار بار دیگر برای افزایش قیمت آماده شد. گروهی از معامله‌گران نیز باور داشتند تقاضای ژانویه هنوز به پایان نرسیده است و حتی با آغاز دی‌ماه فشار تقاضا بیشتر خواهد شد. از نظر آنها با رشد بیشتر تقاضا، دلار بار دیگر از سطح ۴ هزار و ۲۰۰ تومان عبور خواهد کرد. در حالی که عده‌ای از فعالان و بازیگران عوامل یاد شده را در رشد قیمت موثر دانستند، بخش زیادی از معامله‌گران رشد ابتدای روز نرخ حواله درهم را در افزایش دلار موثر دانستند. حواله درهم در میانه محدوده هزار و ۱۵۰ تومان آغاز به کار کرد و توانست با رشد خود سیگنال افزایشی به بازار داخلی انتقال دهد. نرخ حواله درهم و دلار با یکدیگر رابطه مستقیمی دارند و به‌طور سنتی افزایشی یکی منجر به رشد دیگری می‌شود.

شنبه؛ در پایان معاملات بازار آزاد روز شنبه ۲۵ آذر، هر دلار آمریکا با افت ۵۲ ریال نسبت به پایان هفته گذشته، به طور میانگین به قیمت ۴۱ هزار و ۸۸۳ ریال فروخته شد. هر یورو نیز با کاهش ۱۸۰ ریالی مواجه شد و در پایان اولین روز کاری هفته به رقم فروش ۴۹ هزار و ۸۰۶ ریال رسید. همچنین در بازار آزاد، هر درهم امارات، ۱۱ هزار و ۴۹۵ ریال قیمت گذاری شد که نسبت به روز پنج شنبه، ۳۶ ریال ارزان تر فروخته شد. همچنین براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا با ۶۰ ریال افزایش نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته ۳۵ هزار و ۶۵۹ ریال قیمت خورد.

یکشنبه؛ در پایان معاملات بازار آزاد روز یکشنبه ۲۶ آذر، هر دلار آمریکا با کاهش ۱۱۷ ریال نسبت به روز قبل، به طور میانگین به قیمت ۴۱ هزار و ۷۶۶ ریال رسید. هر یورو نیز با افت ۱۶۶ ریالی همراه شد و در پایان روز به رقم فروش ۴۹ هزار و ۶۴۰ ریال رسید. همچنین هر درهم امارات در دومین روز هفته، ۱۱ هزار و ۴۷۴ ریال قیمت گذاری شد که نسبت به روز شنبه، ۲۱ ریال ارزان تر فروخته شد. همچنین در بانک مرکزی هر دلار آمریکا ۳۵,۶۵۹ ریال قیمت گذاری شد.

دوشنبه؛ در پایان معاملات بازار آزاد روز دوشنبه ۲۷ آذر، هر دلار آمریکا با کاهش قیمت ۸۶ ریال نسبت به روز قبل، به طور میانگین به قیمت ۴۱ هزار و ۶۸۰ ریال فروخته شد. هر یورو نیز با افت ۳۴ ریال همراه شد و در پایان روز به رقم فروش ۴۹ هزار و ۶۰۶ ریال رسید. همچنین هر درهم امارات در بازار آزاد سومین روز هفته، ۱۱ هزار و ۴۵۴ ریال قیمت گذاری شد که نسبت به روز یکشنبه، ۲۰ ریال ارزان تر فروخته شد. همچنین در بانک مرکزی، هر دلار آمریکا با ۴۰ ریال رشد ۳۵,۶۹۹ ریال، قیمت گذاری شد.

سه شنبه؛ در پایان معاملات بازار آزاد روز سه شنبه ۲۸ آذر، هر دلار آمریکا با رشد ۱۱۳ ریال نسبت به روز قبل، به طور میانگین به قیمت ۴۱ هزار و ۷۹۳ ریال فروخته شد. هر یورو نیز با افزایش قیمت ۷۸ ریال همراه شد و در پایان روز به رقم فروش ۴۹ هزار و ۶۸۴ ریال رسید. همچنین هر درهم امارات در بازار آزاد، ۱۱ هزار و ۴۶۸ ریال قیمت گذاری شد که نسبت به روز دوشنبه، ۱۴ ریال گران تر فروخته شد.سه شنبه؛ در پایان معاملات بازار آزاد روز سه شنبه، هر دلار آمریکا با رشد ۱۱۳ ریال نسبت به روز قبل، به طور میانگین به قیمت ۴۱ هزار و ۷۹۳ ریال فروخته شد. هر یورو نیز با افزایش قیمت ۷۸ ریال همراه شد و در پایان روز به رقم فروش ۴۹ هزار و ۶۸۴ ریال رسید. همچنین هر درهم امارات در بازار آزاد، ۱۱ هزار و ۴۶۸ ریال قیمت گذاری شد که نسبت به روز دوشنبه، ۱۴ ریال گران تر فروخته شد. همچنین در بانک مرکزی، هر دلار آمریکا با ۵۱ ریال رشد ۳۵,۷۵۰ ریال قیمت خورد.

چهارشنبه؛ در پایان معاملات بازار آزاد روز چهارشنبه ۲۹ آذر، هر دلار آمریکا با رشد ۱۶ ریال نسبت به روز قبل، به طور میانگین به قیمت ۴۱ هزار و ۸۰۹ ریال فروخته شد. هر یورو نیز با افزایش قیمت ۱۵۸ ریال همراه شد و در پایان روز به رقم فروش ۴۹ هزار و ۸۴۲ ریال رسید. همچنین هر درهم امارات در پنجمین روز هفته، ۱۱ هزار و ۴۷۴ ریال قیمت گذاری شد که نسبت به روز سه شنبه، ۶ ریال گران تر فروخته شد. همچنین در بانک مرکزی، همانند روز سه شنبه شاهد افزایش نرخ رسمی دلار بودیم. به طوریکه براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای روز چهارشنبه بیست و نهم آذرماه با ۱۰ ریال افزایش نسبت به روز گذشته ۳۵ هزار و ۷۶۰ ریال قیمت خورد.

پنج شنبه؛ در پایان معاملات بازار آزاد روز پنج شنبه ۳۰ آذر، هر دلار آمریکا با رشد ۳۸ ریال نسبت به روز قبل، به طور میانگین به قیمت ۴۱ هزار و ۸۴۷ ریال فروخته شد. هر یورو نیز با کاهش قیمت ۱۵ ریال همراه شد و در پایان روز به رقم فروش ۴۹ هزار و ۸۲۷ ریال رسید. همچنین هر درهم امارات در بازار آزاد پایان آذرماه، ۱۱ هزار و ۴۷۶ ریال قیمت گذاری شد که نسبت به روز چهارشنبه، ۲ ریال گران تر فروخته شد.

برچسب‌ها , , ,
آخرین اخبار
» دو پیشنهاد برای دریافت مالیات از سپرده های بانکی
» رقم قرارداد استقلال ، پرسپولیس و تراکتورسازی فاش شد
» نشانه های محسوس از ورود نقدینگی به بورس
» حضور ذوب آهن در معادن منگنز
» کاهش تعرفه صادرات سیمان به عراق
» افت قیمت جهانی طلا
» صادرات محصولات کشاورزی روسیه به عربستان
» ۲۷ درصد سود اقتصاد جهانی در جیب یک درصد جمعیت
» درآمد سرسام آور سامسونگ از آیفون ۱۰
» تعرفه صادرات برخی کالاها به عراق کم شد
» رضایت مشتریان از این شرکت‌ها کاهش یافت!
» دلار از سطح ۴ هزار و ۲۰۰ تومان عبور خواهد کرد؟
» ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به موضوع گرانی خودرو
» سکه طرح جدید باز هم گران شد
» افزایش قیمت پژو در بازار
» کاهش نرخ رشد اقتصادی بلند مدت در دنیا
» عرضه اولیه شرکت عطرین نخ قم / مهمان جدید بازار فرابورس
» جزئیات طرح جدید مجلس درباره قیمت بنزین در بودجه ۹۷
» تغییر انتظارات در بازار دلا‌ر
» خوش‌بینی‌ها به بازار نفت
» پیش بینی قیمت سکه در روزهای آتی
» پیش بینی نرخ ارز در روزهای آینده
» پیش بینی بورس در روزهای آینده
» ۱٫۵ میلیون ایرانی در تدارک مهاجرت از کشور هستند
» عرضه اولیه سهام آسیاتک تا پایان سال ۹۶
شبکه‌های اجتماعی
ارتباط با نوسان‌آنلاین
تماس با ما | درباره ما جاهای دیدنی مسکو