رشد ۶۸ واحدی شاخص کل بورس با حمایت فولاد و خودروسازان

آذر ۱۸, ۱۳۹۶ | اخبار, اخبار بورس

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه ۱۸ آذرماه ۹۶ با افزایش ۶۸ واحدی معادل ۰٫۰۷ درصد به رقم ۹۱ هزار و ۱۶۰ واحد رسید.
امروز تالار شیشه ای در اولین روز کاری هفته، شاهد روند صعودی شاخص های منتخب بود. بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با افزایش ۲۱ واحدی به رقم ۲۹ هزار و ۲۱۸ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن با رشد ۲۶ واحدی، عدد ۱۷ هزار و ۶۵۰ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۹ واحدی به رقم ۱۳ هزار و ۳۱۰ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور نیز با رشد ۰٫۱۲ درصد همراه شد و ۱۱۹ واحد افزایش را رقم زد به سطح ۹۸ هزار و ۷۵۵ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول نیز با ۳۸ واحد افزایش به رقم ۶۴ هزار و ۷۸۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم با ۱۹۸ واحد افزایش معادل ۰٫۱۰ درصد همراه بود و عدد ۱۹۳ هزار و ۹۷۲ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص کل بورس بیشترین پیشروی را در ساعت ۱۰:۰۵ داشت و در سطح ۹۱ هزار و ۲۳۹ واحد قرار گرفت.
معامله‌گران بورس امروز، با کاهش حجم معاملات نسبت به روز سه شنبه گذشته، ۸۷۹ میلیون و ۱۹۷ هزار برگه بهادار و سهام را در قالب ۶۲ هزار و ۴۴۷ نوبت معامله و به ارزش ۱۷۲ میلیارد و ۱۷۱ میلیون تومان داد و ستد کردند.
در معاملات امروز، نماد فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان با ۷۳ واحد، نماد های وب متعلق به داده گسترعصرنوین-های وب با ۲۵ واحد، نماد خودرو متعلق به ایران‌ خودرو و نماد خساپا متعلق به سایپا با ۲۰ واحد، نماد خپارس متعلق به پارس‌ خودرو با ۱۸ واحد، نماد شفن متعلق به پتروشیمی فناوران با ۱۷ واحد، نماد فایرا متعلق به آلومینیوم‌ایران‌ و همچنین نماد شسپا متعلق به نفت سپاهان با ۱۱ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در سبزپوشی شاخص کل بورس تهران داشتند.
در مقابل، نماد فملی متعلق به ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ با ۶۳ واحد، نماد کچاد متعلق به معدنی‌وصنعتی‌چادرملو با ۲۸ واحد، نماد شتران متعلق به پالایش نفت تهران با ۲۳ واحد، نماد ومعادن متعلق به توسعه‌معادن‌وفلزات‌، نماد رمپنا متعلق به گروه مپنا (سهامی عام) و همچنین نماد تاپیکو متعلق به س. نفت و گاز و پتروشیمی تأمین با ۱۰ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر بورس تهران داشتند.
در معاملات امروز بازار سهام، شرکت هایی که نماد آن ها از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی شدند، عبارتند از: سیمان شرق، مالیبل سایپا، خاک نسوز استقلال آباده و پشم‌بافی افشار یزد و همچنین شرکت هایی که از سوی ناظر بازار سهام متوقف شدند، شامل: کشت و دام گل‌دشت نمونه اصفهان و صنایع سیمان دشتستان بودند.

منبع: تابناک

Tags: , , ,

Leave a Reply

پیوندها

لینک‌های کاربر

Mintaka Theme Copyright © WPCorner

قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک | ترجمه به فارسی توسط مهدی نعیمی