رشد ۴ برابری فولاد مبارکه نسبت به بازار سرمایه

اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷ | اخبار, اخبار بورس

این مطلب را امیرحسین نادری معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه همزمان با برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه گفت و ضمن تشریح دستاوردهای شرکت از نگاه بورس و بازار سرمایه در سال ۱۳۹۶ و اهداف این شرکت در ۱۳۹۷ به آخرین وضعیت پروژه‌های شرکت، چشم انداز تولید و فروش و وضعیت سودآوری شرکت در سال جاری اشاره نمود.

وی در همین زمینه اظهار داشت: در سال گذشته، فولاد مبارکه با توجه به رشد قابل توجه سودآوری و بهره‌برداری از طرحهای توسعه، ازجمله طرح توسعۀ فولادسبا، گندله‌سازی سنگان و افزایش تولید کلاف و تختال، به رقم سود بالاتر از ۵هزار میلیارد تومان دست یافت که از زمان راه‌اندازی تاکنون، بالاترین رقم سود بوده است.

نادری در ادامه افزود: در سال گذشته، سهام شرکت با میانگین ۶۱ میلیارد ریال ارزش روزانه معاملات، رتبۀ اول را در بین شرکتهای بورس به خود اختصاص داد؛ ضمن اینکه نماد شرکت ۲۳۴ روز کاری باز بود که نشان از نقدشوندگی و سهولت در خریدوفروش سهام دارد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه شاخص کل بورس اوراق بهادار یکی از نماگرهای حساس اقتصاد کشور است، گفت: شاخص بورس در سال ۱۳۹۶، از ۷۷۴۸۵ واحد به ۹۶۲۸۹ واحد رسید و رشد ۲۴ درصدی داشت که فولاد مبارکه به عنوان یکی از تأثیرگذارترین شرکتها در بورس، به تنهایی با ۳۱۴۰ واحد (از مجموع ۱۸۸۰۴ واحد) باعث رشد شاخص کل بورس اوراق بهادار شد.

گفتنی است در جریان برگزاری این نمایشگاه که شرکت فولاد مبارکه همراه با شرکتهای بورسی گروه شامل فولاد هرمزگان جنوب، گالوانیزۀ فجر کاشان، شرکت سرمایه‌گذاری توکا فولاد و کارگزاری مبین سرمایه میزبان بازدیدکنندگان بود، برخی از شخصیتهای بازار سرمایه، ازجمله دکتر شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و دکتر امیری، معاون نظارت بر ناشران بورس، از نزدیک از غرفۀ گروه فولاد مبارکه اصفهان بازدید کردند.

یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه با حضور فعال شرکت فولاد مبارکه اصفهان و ۳۹۰ شرکت داخلی و خارجی در بخشهای مختلف ازجمله شرکتهای کارگزاری بورس، شرکتهای سرمایه گذاری، شرکتهای بیمه و ناشران بورس از تاریخ ۲۷ تا ۳۰ فروردین ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار شد.

Tags: , ,

Leave a Reply

پیوندها

لینک‌های کاربر

Mintaka Theme Copyright © WPCorner

قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک | ترجمه به فارسی توسط مهدی نعیمی