رونق معاملات در فلزات اساسی ، شیمیایی و خودرویی در بورس تهران

اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷ | اخبار, اخبار بورس

به گزارش نوسان آنلاین در معاملات اولین روز اردیبهشت سرمایه گذاران بورس تهران بیش از ۵۵۲ میلیون برگه دارایی مالی را معامله کردند.
در معاملات روز جاری سرمایه گذاران بورس تهران بیش از ۵۵۲ میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی‌های مالی را به ارزش یک هزار و ۴۷۹ میلیارد ریال در ۳۹ هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.
در بازار امروز گروه‌های فلزات اساسی، خودرو و شیمیایی‌ها با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه‌های صنعت قرار گرفتند.
در اولین روز اردیبهشت تاثیر منفی نماد‌های فولاد مبارکه، ارتباطات سیار، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گسترش نفت و گاز پارسیان و چادرملو باعث شد این متغیر ۲۵۷ واحد افت کند و در رقم ۹۵ هزار و ۲۶۵ قرار بگیرد.
این در حالی بود که دو نماد خدمات انفورماتیک و پالایش نفت اصفهان با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر این متغیر شدند.
امروز شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۲۱۱ و ۴۰۱ واحد افت کردند.
صدرنشینی بازار امروز نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نماد‌های معادن منگنز ایران، سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران، قند نیشابور، سرامیک صنعتی اردکان، واسپاری ملت، فرآورده‌های نسوز ایران و حمل و نقل توکا بود.
در مقابل نماد‌های کویر تایر، گروه صنعتی بوتان، سرمایه گذاری توسعه ملی، قند پیرانشهر، کنترل خوردگی تکین کو، نوسازی و ساختمان تهران و صنایع شیمیایی سینا با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.
سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، سهام آلومینیوم ایران، واحد‌های صندوق پارند پایدار سپهر و اوراق صکوک سایپا بیشترین تقاضا را ثبت کردند.
در مقابل نماد‌های اوراق مشارکت شهرداری مترو، اوراق صکوک گل گهر، اوراق صکوک سایپا و اوراق مشارکت شهرداری مشهد با بیشترین عرضه‌ها و سنگین‌ترین صف‌های فروش به کار خود پایان دادند.
در پایان معاملات امروز حق تقدم سرمایه گذاری نیرو با معامله ۱۲۱ میلیون حجم بیشترین حجم معاملات و پتروشیمی فن آوران با معامله بلوکی ۳۷۰ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

Tags:

Leave a Reply

پیوندها

لینک‌های کاربر

Mintaka Theme Copyright © WPCorner

قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک | ترجمه به فارسی توسط مهدی نعیمی