صرافی ها در انتظار تصمیمی از سوی دولت و بانک مرکزی

فروردین ۲۶, ۱۳۹۷ | اخبار, اخبار ارز طلا, اخبار بانک و بیمه

تابلو اعلان قیمت صرافی ها خاموش است و تعدادی از صرافی ها که باز هستند نیز نماد تابلوهایشان عدد صفر را نشان می دهد و کارمندان بیکار نشسته اند و خبری هم از صف های طولانی مراجعه کنندگان نیست. هیچ گونه خرید و فروش ارزی از طرف صرافی ها صورت نمی گیرد.

گزارش خبرنگار عصرایران از وضعیت صرافی های تهران حکایت از این دارد که عملا با دستورالعمل جدید دولت و بانک مرکزی، خرید و فروش انواع ارز توسط صرافی ها متوقف شده است و حتی صدور حواله های ارزی هم انجام نمی شود.

صرافی ها در انتظار تصمیمی از سوی دولت و بانک مرکزی

روز گذشته بانک مرکزی در اطلاعیه ای ضوابط جدید فعالیت صرافی های را اعلام کرد که بر اساس آن، تمام صرافی­ها تا اطلاع ثانوی مجاز به خرید و فروش اسکناس به صورت فیزیکی نبوده و این امر از طریق بانکها انجام خواهد شد.

در همین راستا، سعید مجتهدی رئیس کانون صرافان در گفتگو با رسانه ها، صرافی ها را به صبوری برای روشن شدن سیاست های جدید ارزی کشور دعوت کرد و گفت: به زودی جلسه ای با مسئولان بانک مرکزی درباره آینده فعالیت صرافی ها برگزار خواهیم کرد.

مجتهدی با تاکید بر اینکه صرافی ها در زمینه مبارزه با پولشویی با برنامه های دولت همسو هستند، اظهار داشت: صرافی ها در اقتصاد جهانی حضور فعال دارند و قابل محو نیستند؛ در ایران نیز صرافی ها در سالیان گذشته بازوی اقتصادی کشور بوده اند و انتظار می رود صبوری کنند تا فضای روشنی برای آینده فعالیت آنها ترسیم شود.

به هر حال باید منتظر ماند و دید که آیا طی روزهای آینده کارکرد صرافی‌ها از سوی بانک مرکزی در دستورالعمل مشخصی ابلاغ می‌شود تا به هرحال، این کسب و کار نیز رونق قبلی خود را از دست ندهد یا اینکه فعلا صرافان باید همان خرید و فروش سکه را انجام دهند.

Tags: ,

Leave a Reply

پیوندها

لینک‌های کاربر

Mintaka Theme Copyright © WPCorner

قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک | ترجمه به فارسی توسط مهدی نعیمی