طلا گرانتر شد

اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۷ | اخبار, اخبار ارز طلا

در حالی که بعد از تعطیلات روز کارگر خریداران چینی به بازار برگشته اند و در شرایطی که سرمایه گذاران در انتظار بیانیه پایانی نشست فدرال رزرو آمریکا هستند، قیمت طلا امروز افزایش داشت.

به گزارش نوسان آنلاین به نقل از رویترز، در حالی که بعد از تعطیلات روز کارگر خریداران چینی به بازار برگشته اند و در شرایطی که سرمایه گذاران در انتظار بیانیه پایانی نشست فدرال رزرو آمریکا هستند، قیمت طلا امروز افزایش داشت و از پایین ترین رقم ۴ ماه اخیر که جلسه گذشته به ثبت رسیده بود فاصله گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با نیم درصد افزایش به ۱۳۰۹ دلار و ۷۱ سنت رسید. قیمت فلز زرد در جلسه قبل به ۱۳۰۱ دلار و ۵۱ سنت رسید که پایین ترین رقم از ۲۹ دسامبر ۲۰۱۷ تاکنون بود. قیمت طلای آمریکا نیز برای تحویل در ماه ژوئن امروز با ۰٫۳۱ درصد افزایش به ۱۳۱۰ دلار و ۸۰ سنت رسید.

پیترفانگ، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «چینی ها دارند از تعطیلات طولانی برمی گردند و ما شاهد برخی خریدها به دلیل افت قیمت طلا هستیم.»

اما به گفته فانگ، با توجه به اینکه ارزش دلار بالاست و در حالی که مردم منتظر انتشار آمارهای اشتغال آمریکا هستند، رشد قیمت ها چندان بالا نخواهد بود.

شاخص دلار آمریکا امروز با حدود ۰٫۱ درصد کاهش به ۹۲٫۳۵۷ رسید، اما ارزش دلار در نزدیکی بالاترین رقم حدود ۴ ماه گذشته یعنی ۹۲٫۵۶۶ در نوسان بود. رشد ارزش دلار ناشی از تقویت اقتصاد آمریکا و رشد سوددهی اوراق قرضه دولت این کشور بوده، در حالی که نشانه هایی از کندی رشد اقتصادی در سایر نقاط جهان به ویژه اروپا مشاهده می شود.

هرچند به احتمال فراوان فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست امروز نرخ بهره را تغییر نخواهد داد، اما بانک مرکزی آمریکا احتمالا این احتمالات را که نرخ بهره ممکن است در ماه ژوئن افزایش یابد تقویت خواهد نمود.

سرمایه گذاران همچنین در انتظار گزارش اشتغال ماه آوریل آمریکا هستند.

Tags: , ,

Leave a Reply

پیوندها

لینک‌های کاربر

Mintaka Theme Copyright © WPCorner

قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک | ترجمه به فارسی توسط مهدی نعیمی