عزم ایران برای گسترش روابط با نخجوان جدی است

آذر ۲۷, ۱۳۹۶ | اخبار, اخبار صنعت معدن بازرگانی, اخبار گردشگری

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در دیدار با رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان بر عزم جدی ایران برای گسترش روابط با این کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما ، مسعود کرباسیان در این دیدار با اشاره به رشد مطلوب روابط دو کشور در دولتهای یازدهم و دوازدهم گفت: در طی این مدت، ده ملاقات بین روسای دو کشور صورت گرفت که در آخرین سفر “الهام علی اف”، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان، وظایف مهمی برای کمیسیون های مشترک دو کشور تعیین شد.

وی با اشاره به زمینه های گسترده همکاری بین ایران و نخجوان تصریح کرد: در بیله سوار، پل چوبی و پل دشت باید همکاریهایمان را بیشتر کنیم.

وزیر اقتصاد کشورمان گفت: علاوه بر همکاریهای تجاری و توریستی، همکاری ها و روابط بانکی، ترانزیتی، صنعتی و راه آهن نیز باید بصورت بنیادی تر و اساسی تر شکل گیرد.

در ادامه این دیدار “واصف طالب اف”، رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار گفت: امروز شاهد روابط اقتصادی خوبی بین دو کشور ایران و نخجوان هستیم و تلاش خواهیم کرد تا همکاریهای خود را با ایران بیشتر از گذشته نماییم.

وی تصریح کرد: تبادل انرژی برق، خرید گاز از ایران و توسعه روابط در زمینه محصولات کشاورزی می تواند از جمله محورهای همکاری بین دو کشور ایران و جمهوری خودمختار نخجوان باشد.

وی با اشاره به تولید سالانه ۲۰ مگاوات برق خورشیدی در نخجوان افزود: امسال ۸۰ میلیون کیلووات تبادل انرژی داشتیم و این آمادگی وجود دارد که این حجم را بالا ببریم.

رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان همچنین گفت: کشورش در فصلهای پرآب، از نیروگاههای آبی خود انرژی زیادی تولید می کند که می تواند در زمینه فروش مازاد این انرژی با ایران گفتگو کند.

Tags: , ,

Leave a Reply

پیوندها

لینک‌های کاربر

Mintaka Theme Copyright © WPCorner

قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک | ترجمه به فارسی توسط مهدی نعیمی