۱۲۲ هزار قرارداد آتی سکه در بورس کالا

آذر ۲۵, ۱۳۹۶ | اخبار, اخبار ارز طلا, اخبار بورس

حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران به ۱۲۲ هزار و ۳۹۳ قرارداد افزایش یافت و ارزش آن نیز به ۲۰ هزار و ۲ میلیارد ریال رسید.

به گزارش بورس کالای ایران، در معاملات آتی سکه طی هفته گذشته، سررسید شهریورماه سال ۹۷ به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت به نحوی که معامله گران ۱۱۱ هزار و ۶۹۲ قرارداد را به ارزش ۱۸ هزار و ۳۴۳ میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند.

در رتبه دوم معاملات آتی سکه، سررسید تیرماه سال آینده با ۷ هزار و ۳۰۳ قرارداد به ارزش معاملاتی یک هزار و ۱۵۹میلیارد ریال قرار گرفت. در مکان سوم بازار آتی نیز قرارداد دی ماه سال آینده قرارگرفت؛ به طوری که این سررسید با یک هزار و ۹۷۴ قرارداد به ارزش ۲۸۴ میلیارد ریال معاملات خود را در هفته اخیر به پایان رساند.

همچنین سررسید اردیبهشت ماه نیز با ۷۶۷ قرارداد به ارزش یک هزار و ۱۷۵ میلیارد ریال در مکان بعدی بازار آتی از نظر حجم معاملات قرار گرفت. در ادامه، سررسید اسفند ماه با ۶۷۵ قرارداد به ارزش ۹۷ میلیارد ریال معامله شد.

معاملات آتی سکه در آخرین روز هفته گذشته

همچنین بررسی معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنج شنبه) نشان می دهد در مجموع ۸هزار و ۷۴۵ قرارداد منعقد شد.

به این ترتیب در این روز، ۵ سررسید فعال بازار آتی در بورس کالا با روندی مثبت همراه شدند. بر اساس آمار معاملات سکه تحویل دی ماه سال جاری با ثبت قیمت یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان، رشد ۰.۰۵درصدی را تجربه کرد.

این در شرایطی است که قرارداد تحویل اسفند ماه سال جاری با قیمت یک میلیون و ۴۸۲ هزار تومان رشد ۰.۲۶ درصدی را به ثبت رساند. همچنین سکه تحویل اردیبهشت ماه سال ۹۷ نیز با نرخ یک میلیون و ۵۳۱ هزار تومان به فروش رسید. سررسید تیر ماه سال آینده هم با نرخ یک میلیون و ۵۸۹ هزار تومان معامله و با رشد ۰.۲۹ درصدی رو به رو شد. از سویی دیگر سررسید شهریورماه سال ۹۷ نیز با قیمت یک میلیون و ۶۴۸ تومان به ثبت رسید و با رشد قیمت ۰.۳۸درصدی رو به رو شد.

Tags: , ,

Leave a Reply

پیوندها

لینک‌های کاربر

Mintaka Theme Copyright © WPCorner

قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک | ترجمه به فارسی توسط مهدی نعیمی