معاملات پر رونق سنگ آهنی ها در بورس کالا

آذر ۲۶, ۱۳۹۶ | اخبار, اخبار بورس

در هفته ای که گذشت، ۹۰۰ تن روغن پالم، ۹۵ تن ضایعات فولادی، ۶۳۸ تن نخ پلی استر گرید A و همچنین ۵۴ تن نخ پلی استر گرید B در بازار فرعی بورس کالا داد و ستد شد.

به گزارش فارس، خبرهای دریافتی از بورس کالا حاکی است طی هفته اخیر در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۲۷۵ هزار و ۸۹۰ تن انواع کالا به ارزش ۴ هزار و ۳۶۸ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار، ۱۱۰ هزارتن سنگ آهن، ۱۶۲ هزار و ۴۵۱ تن فولاد، یک هزار و ۲۷۰ تن مس، ۱۴۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۹ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۲ هزار و ۲۰ تن آلومینیوم و ۱۰ کیلوگرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین طی هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۲۷۴ هزار و ۴۱۴ تن انواع کالا به ارزش ۶ هزار و ۱۱۷ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار، ۹۶ هزار و ۵۶۰ تن قیر، ۷۲ هزار و ۲۳۱ تن مواد پلیمری، ۶۰ هزار و ۶۰ تن وکیوم باتوم، ۲۷ هزار تن لوب کات، ۱۵ هزار و ۸۳۴ تن مواد شیمیایی، یک هزار و ۵۱۰ تن گوگرد و همچنین یک هزار و ۲۱۹ تن روغن پایه خریداری شد.

تالار محصولات کشاورزی بورس کالا نیز طی هفته مذکور،شاهد معامله ۸۵ هزار و ۶ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۷۴۷ میلیارد ریال بود.این تالار همچنین نظاره گر داد و ستد ۸۰ هزار و ۱۵۰تن گندم، ۲۲۸ هزار قطعه جوجه یک روزه، ۴ هزار و ۱۷۹ تن ذرت، ۴۰۰ تن روغن خام و ۵۰ تن شکر بود.

به گزارش فارس،در هفته ای که گذشت و در بازار فرعی بورس کالا ۹۰۰ تن روغن پالم، ۹۵ تن ضایعات فولادی، ۶۳۸ تن نخ پلی استر گرید A و همچنین ۵۴ تن نخ پلی استر گرید B داد و ستد شد.

به این ترتیب طی هفته منتهی به ۲۳ آذرماه،در حالی که حدود ۶۳۶ هزار و ۹۹۸ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۱ هزار و ۲۹۸ میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت،حجم و ارزش معاملات به ترتیب رشد ۳۱ و ۳ درصدی را تجربه کرد.

Tags: , , ,

Leave a Reply

پیوندها

لینک‌های کاربر

Mintaka Theme Copyright © WPCorner

قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک | ترجمه به فارسی توسط مهدی نعیمی