شنبه , ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
نوسان‌آنلاین

گزارش بازار سرمایه در اولین روز هفته

۲۵ آذر ۱۳۹۶

امروز تالار شیشه ای در اولین روز کاری هفته، همانند هفته گذشته، شاهد روند صعودی شاخص های منتخب بود. بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با افزایش ۴۲۴ واحدی به رقم ۳۰ هزار و ۳۲۱ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن با رشد ۷۵ واحدی، عدد ۱۷ هزار و ۸۲۳ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۵۷ واحدی به رقم ۱۳ هزار و ۴۳۹ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور نیز با رشد ۱٫۱۸ درصد همراه شد و ۱۱۹۰ واحد افزایش را رقم زد به سطح ۱۰۲ هزار و ۱۹۹ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۸۹۲ واحد افزایش به رقم ۶۷ هزار و ۵۷۸ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۳۰۶۹ واحد افزایش همراه بود و عدد ۱۹۹ هزار و ۴۶۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص کل بورس بیشترین پیشروی را در لحظات پایانی یعنی ساعت ۱۲:۳۰ داشت و در سطح ۹۴ هزار و ۶۰۶ واحد قرار گرفت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۱۳ واحدی fi رقم یک هزار و ۵۶ واحد رسید.

معامله‌گران بورس امروز، با کاهش حجم معاملات نسبت به چهارشنبه گذشته، یک میلیارد و ۲۰۳ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۳ هزار و ۲۰ نوبت معامله و به ارزش ۲۷۳ میلیارد و ۳۱۶ میلیون تومان داد و ستد کردند.

همچنین به نقل از فارس، امروز بورس تهران اطلاع داده که با توجه به اختلال بوجود آمده در سامانه محاسبه شاخص و بروزرسانی آن، اطلاعات مرتبط با کلیه شاخص ها با تعدیل مواجه خواهد شد.

امروز در بازار سرمایه گروه های فلزات اساسی، چند رشته ای و کانه فلزی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

در معاملات امروز بازار سهام، شرکت هایی که نماد آن ها از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی شدند، عبارتند از: لوله و تجهیزات سدید، کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، سرمایه گذاری توسعه و عمران استان اردبیل، توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان، اوراق مرابحه شرکت بناگستر کرانه، اوراق اجاره واسط مالی اردیبهشت یکم در نماد صایتل، اوراق اجاره واسط مالی دی بر روی نماد صدانا و همچنین شرکتی که از سوی ناظر بازار سهام متوقف شد، شامل: صنعتی دریای ایران، اوراق مشارکت شهرداری مشهد و اوراق مشارکت شهرداری شیراز بودند.

همچنین بر اساس گزارش بازار سرمایه (سنا)، صدرنشینی بازار با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی، توسعه معادن روی ایران، لوله و ماشین سازی ایران، سرمایه گذاری غدیر، ذغال سنگ نگین طبس، ملی صنایع مس ایران و تاپیکو بود.
در مقابل نمادهای سیمان دشتستان، بیمه دانا، سیمان بهبهان، محورسازان ایران خودرو، کاشی پارس و توسعه صنایع بهشهر با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سرمایه گذران بورسی امروز برای خرید سهام گل گهر، ملی مس، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، کارتن ایران، واحدهای صندوق امین یکم و حق تقدم ملی مس بیشترین تقاضا و طولانی ترین صف های خرید را ثبت کردند.

در مقابل سهام سیمان اصفهان، پارس دارو، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق مشارکت شهرداری مشهد و اوراق مشارکت شهرداری شیراز با بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش به کار خود پایان دادند.

در پایان معاملات امروز فولاد مبارکه با معامله بیش از ۱۲۴ میلیون حجمی به ارزش ۳۵۱ میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد.

برچسب‌ها , , , ,
آخرین اخبار
» دو پیشنهاد برای دریافت مالیات از سپرده های بانکی
» رقم قرارداد استقلال ، پرسپولیس و تراکتورسازی فاش شد
» نشانه های محسوس از ورود نقدینگی به بورس
» حضور ذوب آهن در معادن منگنز
» کاهش تعرفه صادرات سیمان به عراق
» افت قیمت جهانی طلا
» صادرات محصولات کشاورزی روسیه به عربستان
» ۲۷ درصد سود اقتصاد جهانی در جیب یک درصد جمعیت
» درآمد سرسام آور سامسونگ از آیفون ۱۰
» تعرفه صادرات برخی کالاها به عراق کم شد
» رضایت مشتریان از این شرکت‌ها کاهش یافت!
» دلار از سطح ۴ هزار و ۲۰۰ تومان عبور خواهد کرد؟
» ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به موضوع گرانی خودرو
» سکه طرح جدید باز هم گران شد
» افزایش قیمت پژو در بازار
» کاهش نرخ رشد اقتصادی بلند مدت در دنیا
» عرضه اولیه شرکت عطرین نخ قم / مهمان جدید بازار فرابورس
» جزئیات طرح جدید مجلس درباره قیمت بنزین در بودجه ۹۷
» تغییر انتظارات در بازار دلا‌ر
» خوش‌بینی‌ها به بازار نفت
» پیش بینی قیمت سکه در روزهای آتی
» پیش بینی نرخ ارز در روزهای آینده
» پیش بینی بورس در روزهای آینده
» ۱٫۵ میلیون ایرانی در تدارک مهاجرت از کشور هستند
» عرضه اولیه سهام آسیاتک تا پایان سال ۹۶
شبکه‌های اجتماعی
ارتباط با نوسان‌آنلاین
تماس با ما | درباره ما جاهای دیدنی مسکو