گزارش بورس در ۱۶ اردیبهشت / شاخص ۲۵۰ واحد افت کرد

اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷ | اخبار, اخبار بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران، در پایان معاملات امروز یکشنبه (۱۶ اردیبهشت ۹۷) با ۲۵۰ واحد کاهش به رقم ۹۲ هزار و ۸۴۹ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن ۱۱۱ واحد کاهش یافته و به رقم ۱۶ هزار و ۴۱۵ واحد رسید. ارزش روز بازار بورس تهران امروز به بیش از ۳۶۶ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران بورس بیش از یک میلیارد حق تقدم، اوراق و سهام در قالب ۴۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۳۵۳ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص قیمت با معیار وزنی-ارزشی با ۷۸ واحد کاهش به رقم ۲۹ هزار و ۱۶۷ واحد رسید، شاخص قیمت با معیار هم‌وزن ۸۲ واحد کاهش یافته و به رقم ۱۲ هزار و ۱۷۹ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور با ۲۷۷ واحد عقب‌نشینی به رقم ۹۸ هزار و ۶۵۲ واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با ۱۷۲ واحد کاهش به رقم ۶۵ هزار و ۹۶۳ واحد رسید و شاخص بازار دوم با ۵۶۶ واحد کاهش به رقم ۱۹۷ هزار و ۶۹۴ واحد رسید.

امروز نمادهای اثرگذار در کاهش شاخص بورس شامل رانفور، فملی، تاپیکو بوده‌اند و نمادهای اثرگذار در تقویت شاخص شامل فولاد، پارسان، جم، شپدیس بوده‌اند.

نمادهای پر بیننده مورد علاقه معامله‌گران بورس شامل خساپا، فایرا، وبصادر، فاسمین، فولاد، وبملت، خزامیا بوده‌اند.

امروز همچنین در فرابورس ایران شاخص کل در پایان معاملات ۶ واحد تقویت شده و به رقم ۱۰۴۷ واحد رسید و ارزش بازار اول و دوم فرابورس به ۶۱ هزار میلیارد تومان بالغ شد.

امروز معامله‌گران فرابورس بیش از ۲۳۶ میلیون برگه بهادار و اوراق در قالب ۳۱ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۸۷ میلیارد تومان معامله کردند.

امروز نمادهای پر بیننده فرابورس شامل ذوب‌، زاگرس، اپرداز، وگردش، سمگا، شاوان، زنگان بوده‌اند.

همچنین نمادهای زاگرس، میدکو، خراسان، ذوب در تقویت شاخص فرابورس اثرگذار بوده و نمادهای سرچشمه، شراز، وگردش در کاهش شاخص بورس اثرگذار بوده‌اند.

Tags: , ,

Leave a Reply

پیوندها

لینک‌های کاربر

Mintaka Theme Copyright © WPCorner

قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک | ترجمه به فارسی توسط مهدی نعیمی