۲۶هزار میلیارد تومان از درآمدهای بودجه سال‌۹۶ محقق نشد

فروردین ۲۷, ۱۳۹۷ | اخبار

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به بررسی عملکرد بودجه ای دولت در سال ۹۶ در این کمیسیون گفت: در این نشست مشخص شد که ۲۶ هزار میلیارد تومان از درآمدهای بودجه در سال ۹۶ محقق نشده است.

اقتصاد آنلاین – المیرا اکرمی ؛ مهرداد لاهوتی در گفت‎وگو با خبرنگار پارلمانی اقتصاد آنلاین با بیان اینکه در قانون بودجه سال ۹۶ درآمد دولت ۳۴۶ هزار میلیارد تومان تعیین شده بود، اظهار داشت: در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که در محل سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، مشخص شد که از این میزان ۳۲۰ هزار میلیارد تومان آن محقق شده و بنابراین ۲۶ هزار میلیارد تومان آن تحقق نیافته است.

لاهوتی در ادامه افزود: در سال ۹۶ میزان درآمدهای غیر نفتی و مالیاتی حدود ۱۶۷ هزار میلیارد تومان بود که نسبت به لایحه بودجه ۵ درصد افزایش و در مقایسه با قانون مصوب مجلس ۳٫۸ درصد کاهش یافته است.

به گفته نماینده لنگرود در مجلس، در سال گذشته درآمد مالیاتی و گمرکی هم ۱۱۵ هزارمیلیاد تومان بوده که نسبت به لایحه ۲ درصد افزایش و در قیاس با قانون مصوب مجلس، ۷ دهم درصد کاهش یافته است.

لاهوتی با بیان اینکه درآمد مالیاتی سال ۹۶ نسبت به درآمد مالیاتی سال ۹۵ حدود ۱۴ درصد افزایش یافت، گفت: در سال گذشته واگذاری دارایی های سرمایه ای هم به میزان ۹۲ هزارمیلیارد تومان تحقق یافته که در مقایسه با لایحه ۷۹٫۴ درصد و نسبت به قانون مصوب مجلس ۷۷٫۴ آن محقق شده است.

وی با بیان اینکه در زمینه درآمدهای واگذاری دارایی های سرمایه ای افزایش ۲۴ درصدی در سال ۹۶ اتفاق افتاده است، عنوان کرد: در سال گذشته ۲۴۳ هزارمیلیارد تومان هزینه های جاری محقق شد که در لایحه این شاخص ۲۳۶ هزار میلیارد تومان و در قانون ۲۵۳ هزار میلیاد تومان تعیین شده بود و به این ترتیب باید گفت که عملکرد دولت در مقایسه با لایحه ۳ درصد افزایش و نسبت به بودجه ۴ درصد کاهش داشته است.

لاهوتی با اشاره به تحقق ۴۲ هزار میلیارد تومان در بخش هزینه های عمرانی در سال گذشته گفت: عملکرد دولت در این زمینه نسبت به لایحه دولت ۳۲٫۸ درصد و در قیاس با قانون مصوب مجلس ۴۰٫۹ درصد کمتر بوده و در مجموع عملکرد دولت در بخش هزینه عمرانی در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ حدود ۱۰ درصد رشد داشته است.

Tags: ,

Leave a Reply

پیوندها

لینک‌های کاربر

Mintaka Theme Copyright © WPCorner

قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک | ترجمه به فارسی توسط مهدی نعیمی